Turuncu Kalanchoe Butik Saksı

Ürün Kodu: trnck1

Benzer Ürünler

06 Aralık
Bugün
07 Aralık
Yarın
08 Aralık
Perşembe

Takvim

alarm Saat 17:00'a kadar teslimat için

Son 760 Dakika


75 .00 TL

KALANŞO ÇİÇEĞİnin BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Yerel olarak adını kalanşo olarak bildiğimiz latince adı Kalanchoe olan bitki 25-35 cm boylarında sarı,beyaz,pembe,turuncu ve lila renkli çiçekleri ile ev ofis ortamında sıklıkla bulunan ve ortama kolay adapte olan minik saksı çiçeğidir. Kalanşo bitkisi etli ve kalın yaprakları ile sukulent familyasından gelmekle beraber bakımı en kolay bitkiler arasındadır.

 

Sağlıklı bir kalanşo bitkisini anlatacak olursak lekesiz, parlak ve sık yeşil yaprakları, üzerinde bol tomurcuk yarı açmış yarı açacak gonca çiçekleri görebiliriz.

 

Kalanşo çiçek bakımı gayet kolaydır. Kalanşo bitkisi direk güneş ışığına maruz kalmayacak aydınlık bir ortam haftada 1 defa 1 su bardağı su istemektedir.

 

Kalanşo bitkisi diğer bitkilerde olduğu gibi gün ışığı aldığı yöne doğru eğilmektedir. Bu nedenden dolayı ayda bir defa ışığa maruz kalan yönünü değiştirmeniz kalanşo bitkinizin simetri olarak sağlığına devam etmesini sağlayacaktır.

Kalanşolar bilinenin aksine 4 mevsim çiçek açabilirler. Bunun için başlıca uygulamanız gereken püf noktası açan çiçekleri solduktan sonra mutlaka çiçeklerini dalından kırmanızdır. Kırılan dallar kısa sürede size çiçek olarak geri dönecektir. Aksi halde çiçek açması uzun sürecektir.

Bunun yanı sıra sinek ve yaprak altı böcekleri de olabilmektedir. Bunlar için en etkili ilaçlar ev ortamında yetiştiklerinden dolayı kimyasal madde içermeyen biorganik özel bitki ilaçlarıdır.

Kalanchoe çiçeğinin birçok rengi ve çeşidi vardır. Çiçek sevenler için olmazsa olmaz çiçekler arasındadır. Çiçeğin bakımı, oldukça kolaydır. Çiçek hızlıca büyüyüp çok kolay bir şekilde sürgün verir. kalanchoe çiçeği, hasta ziyaretlerinde sıkça tercih edilir.

Kalanşo Çiçeğinin Anlamı

Kalanchoe çiçeğinin renklerine göre anlamları vardır. Sarı renkli çiçek, hasta ziyaretlerinde tercih edilirken, kırmızı renk çiçek ise; genelde sevgiliye alınabilecek bir çiçektir. Pembe renkli kalanchoe çiçeği iyi dileklerde bulunmak ve mutluğu dilediğini belli etmek için sevdiklerine hediye edilebilecek bir çiçektir.

Sitemiz üzerinden Tüm Muğla'ya aynı gün teslimat garantili tüm kalanşo çiçeklerinin siparişlerini verebilirsiniz.

Muğla Çiçek Siparişi, Muğla Çiçekçileri, Muğla Saksı Çiçeği Gönder, Akyaka Çiçekçi, Aynı Gün Teslimat

 

256 Bit SSL Sertifikası ile Korunan Web sitemizden Güvenli bir şekilde kredi kartı ile online ödeme yapabilir ya da 

0532 440 77 61  


Numaralı hattımızdan beğendiğiniz ürünün fotoğrafını göndererek whatsapptan sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz fotoğrafta nasıl görünüyorsa gerçekte de o şekilde gitmektedir. Zaten göndermeden önce varsa notunuzla beraber son halinin fotoğrafını çekerek size atıyoruz ve onay aldıktan sonra siparişi yola çıkartıyoruz. Mecbur kalmadıkça (verilen adreste olmama vb durumlar hariç) Alıcıyı asla aramayız, aradığımız durumlarda da size çiçek var diyip süprizi bozmayız :) kargonuz vardı evde bulamadık şeklinde irtibar kurarız. Web sitemizde olmayan çiçekleri ve günlük orkide, taze aranjman, buket gibi paylaşımlarımızı görmek için instagram sayfamızı takip ediniz lütfen: muglabegencicek