Yasemin Çiçeği Miss Kokulu

Ürün Kodu: ky254

Benzer Ürünler

06 Aralık
Bugün
07 Aralık
Yarın
08 Aralık
Perşembe

Takvim

alarm Saat 17:00'a kadar teslimat için

Son 794 Dakika


220 .00 TL
 • Yasemin çiçeği en fazla ilkbahar ve yaz aylarındaki nemli toprağı sever. Daha verimli ve sağlıklı bir çiçek için nem oranı yüksek toprağı tercih etmek önemlidir.
 • Yasemin bitkisi çok fazla güneşe ihtiyaç duyar, bu nedenle çok fazla güneş alan güneye bakan bir pencereniz yoksa yasemini balkonunuzda birkaç saat bırakmak yararlı olacaktır. İç mekanda günde en az dört saate kadar güneş aldığından emin olun.
 • Tropik bir bitki olan yasemin, 15 – 23 derece sıcaklığını sever. Bitki çiçek açtıktan sonra serin bir odada tutabilirsiniz.
 • Yasemin bitkileri, özellikle çiçek açtıklarında çok suya ihtiyaç duyarlar. Toprağı her zaman biraz nemli tutmak önemlidir. Bitkiler haftada bir kez sulanmalıdır. Sonbaharda ve kışın biraz daha az sulama yapılmalıdır.
 • Hafif kumlu, humuslu, iyi drenajlı ve derin topraklarda iyi gelişim gösteren yasemin çiçeği için ilkbahar mevsiminde toprak değişimi yapılabilir.
 • Bitkiyi şekillendirmek için çiçek açtıktan sonra ince, eski sapları budayıp yasemin çiçeğini kontrol altında tutabilirsiniz.
 • Yasemin bitkisini yılda iki kez potasyum ve fosfor açısından zengin gübre ile gübrelerseniz daha verimli bir sonuç alırsınız.
 • Yasemin çiçeğinin ilkbahar aylarında saksısını değiştirebilirsiniz. 
 • Yasemin çiçeği yıllardır saflığın ve masumluğun sembolüdür. Mis kokusu sayesinde, kozmetik ve parfüm sektörlerinde bolca kendine yer bulmuş bir çiçektir. Yasemin bitkisi; ağrı kesici, balgam söktürücü, cilt için tonik gibi birçok yararlı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kurutulmuş yasemin yapraklarından yapılmış yasemin çayı insan bedeni ve ruhunu dinlendirmeye yardımcı olur.

 • 256 Bit SSL Sertifikası ile Korunan Web sitemizden Güvenli bir şekilde kredi kartı ile online ödeme yapabilir ya da 

  0532 440 77 61  


  Numaralı hattımızdan beğendiğiniz ürünün fotoğrafını göndererek whatsapptan sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz fotoğrafta nasıl görünüyorsa gerçekte de o şekilde gitmektedir. Zaten göndermeden önce varsa notunuzla beraber son halinin fotoğrafını çekerek size atıyoruz ve onay aldıktan sonra siparişi yola çıkartıyoruz. Mecbur kalmadıkça (verilen adreste olmama vb durumlar hariç) Alıcıyı asla aramayız, aradığımız durumlarda da size çiçek var diyip süprizi bozmayız :) kargonuz vardı evde bulamadık şeklinde irtibar kurarız. Web sitemizde olmayan çiçekleri ve günlük orkide, taze aranjman, buket gibi paylaşımlarımızı görmek için instagram sayfamızı takip ediniz lütfen: muglabegencicek