Bolluk Simgesi Para Çiçeği

Ürün Kodu: 69854

Benzer Ürünler

06 Aralık
Bugün
07 Aralık
Yarın
08 Aralık
Perşembe

Takvim

alarm Saat 17:00'a kadar teslimat için

Son 753 Dakika


135 .00 TL

Para çiçeğinin adı, şans çiçeği olarak tanımlanmasından da gelmektedir. Crassula para çiçeği bir yerde 3 aydan fazla yaşadığında o eve ya da o kişilere para ve şans getireceğine inanılmaktadır. Çiçeğin anlamı da bu inanıştan gelmektedir.

 Anlamı itibariyle bolluk ve bereketin artması amacıyla evlerde ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Para çiçeği faydaları, bolluk ve bereketin artması inancına dayanmaktadır. Ek olarak bulunduğu mekana pozitif bir enerji verdiği inancı da yaygındır.

Bu çiçek ailesi, doğrudan güneş istemeyen çiçek türleri arasında yer almaktadır. Para çiçeği bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güneştir. Para çiçeği bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı; sulama, toprak ve bulunduğu konumdur. Çiçeğin toprağına yılda iki defa mineral ve vitamin takviyesi yapılmalıdır. Toprağın bakımı için ise toprağın değiştirilmemesi önemlidir. Bozuk para çiçeği bakımı yapılırken toprağın farklılaştırılması gerekir. Bu çiçek türü, toprağa zor adapte olan bir tür olduğu için toprak değişimi durumunda çiçeğin kuruma ihtimali yüksektir. Ayrıca toprağının susuz kalmaması da önemlidir.