Ahşap Kaktüs Duvarda 3'lü Set

Ürün Kodu:kts56
125,00 TL
9 x 17,00 TL Taksit Seçeneği (kartlara göre değişebilir)

22 Eylül
Bugün
23 Eylül
Yarın

Takvim
6 AYA VARAN TAKSİT SEÇENEĞİ DİLEDİĞİN SAATTE TESLİMAT MERKEZE ÜCRETSİZ GÖNDERİM


ÖDEME SEÇENEKLERİ
Kaktüs çiçeği aslında doğada çöl ortamında susuzluğa dayanabilen bir bitki türüdür. Kolay bakımları ve estetik yapıları bilinen kaktüsler için gerekli ortam hazırladığınız sürece çok uzun süre canlı kalabilirler. Dikenli ve dikensiz (sukulentler) olmak üzere iki gruba ayrılırlar. 

 

Kaktüs İçin Hangi Toprak Çeşidi Kullanılmalıdır? 

Çöl bitkisi olarak bilinen kaktüsler suyu sevmezler. Bu sebeple torf karışımı su depolayan toprak çeşidinde kaktüs yetiştirmeye çalışırsanız bitkiniz kısa süre içinde çürümeye başlayacaktır. Kaktüsler için perliti bol kalın ve ince kum karışımı toprakta daha verimli ve uzun yaşarlar. Bu toprak çeşidi kaktüsün köklerinin rahat etmesini sağladığı gibi suyun da hızlı bir şekilde süzülmesini sağlarlar. 
 

Kaktüs Gübreleme Nasıl Yapılır?

 

Tüm bitkiler gibi kaktüsler de vitamine ihtiyaç duyarlar. Bunun için özel olarak hazırlanan kaktüs vitaminlerini kullanabilir bitkinizin daha canlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle nisan ve mayıs aylarında verilmesi gereken vitamin verildiğinde bitkinin ömrünü uzatabilir, dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Kaktüsler sonbahar ve kış aylarında uyku döneminde olurlar. Şayet vitamin vermeniz gerekiyorsa bu uyku dönemlerinde vermemeye özen göstermelisiniz. 
 

Kaktüs Bitkisi Bakımı Püf Noktaları

  • Saksıya dikilen kaktüse 1, 2 gün boyunca su vermemelisiniz. Su verildiği zaman köklerin ıslak kalınca çürümesine neden olursunuz. 
  • Kaktüs köklerinin ıslak kalıp çürümemesi için toprağın nemli olması yeterlidir.
  • Kaktüsün güneş gören ve hava alabilen bir konumda olmasına dikkat gösterin. 
  • Çok fazla güneşte bırakılmamalıdır. Arada bir güneş alan yerde tutulması bitkinin sağlıklı büyümesini sağlayacaktır. 
  • Kaktüs toprağının kumlu olmasına, ya da özel kaktüs toprağından kullanabilirsiniz. Toprağın içerisine ponza taşı karıştırabilirseniz çok verimli ve sağlıklı bir büyüme elde edersiniz. 
  • Kaktüs türlerinin birçoğu güneşe ihtiyaç duyarlar. Fakat genç kaktüsleri yarı güneşli bir yerde tutmak ve daha sonra güneşe çıkarmak en doğru seçenektir. Genç kaktüslerin yaz ayında sürekli güneş altında kalması yanmasına sebebiyet verebilir. 
  • Toprak ihtiyacı en az olan bitki türlerinden kaktüsün çoğaltılma işlemi yapılırken bahar ayları en uygun zamanlardır. Taşıma işlemi yapılırken kırılgan köklerini kırmamaya özen göstermelisiniz. 
  • İlkbaharda haftada bir sulanması gerekir. Bu su bir nevi can suyu gibi büyümesini sağlayacaktır. Sulama işlemini sabah erken ya da akşam geç saatlerde yapabilirsiniz. Sula¬ma işlemini mümkünse üstten değil, alttan yapmalısınız. Kaktüsün saksının orta kısmında su birikmeden sulanması gerekmektedir. Ve alt tabağında biriken suyun mutlaka dökülmesi gerekmektedir. Su olarak musluk suyu klorlu olduğundan kaktüsün büyümesine mani olabilir. 
  • Tozlanmış kaktüsler verimli ve sağlıklı gelişim göstermezler. Şayet bitkiniz tozlandı ise mutlaka o tozlardan arındırmalısınız. 

 

Web sitemizden kredi kartı ile online ödeme yapabilir ya da 

0532 440 77 61  


Numaralı hattımızdan beğendiğiniz ürünün fotoğrafını göndererek whatsapptan sipariş verebilirsiniz. Ürünlerimiz fotoğrafta nasıl görünüyorsa gerçekte de o şekilde gitmektedir. Zaten göndermeden önce varsa notunuzla beraber son halinin fotoğrafını çekerek size atıyoruz ve onay aldıktan sonra siparişi yola çıkartıyoruz. Mecbur kalmadıkça (verilen adreste olmama vb durumlar hariç) Alıcıyı asla aramayız, aradığımız durumlarda da size çiçek var demeyiz kargonuz vardı evde bulamadık şeklinde irtibar kurarız. Web sitemizde olmayan çiçekleri ve günlük orkide, taze aranjman, buket gibi paylaşımlarımızı görmek için instagram sayfamızı takip ediniz lütfen: muglabegencicek